Chrpový zázrak

Šití obal na jógový kobrec jógamatku
Přírodní lněný obal na poskládaný koberec. S výšivkou chrpy a fialovými šňůrkami. Obal, ve kterém je koberec zavázaný jako důležitý dar.
S uveřejněním jsem čekala, až se k Martině dostane a mám z něj velikou radost. Je to totiž zase úplně jiný obal – na poskládaný koberec. A když já tak ráda vymýšlím nové věci. A taky ráda pozoruju, jak se moje obaly vyvíjí, až se tomu sama divím. Prostě tvořím co mě právě napadne.

Jak znělo zadání?

„Uděláš mi obal s chrpou? Ale na poskládaný koberec,“ tak znělo zadání. A tak jsem začala vymýšlet. Tentokrát mi to trvalo opravdu dlouho, než mi v hlavě vznikla představa.
Stále jsem neviděla, jak má vypadat, jen se pomaličku rýsoval. Zeptala jsem se Marti znovu, jak by měl vypadat a ona mi řekla ať to tolik neřeším a prostě něco udělám. Ale to není úplně můj styl a tak jsem řešila a řešila.
Pak jsem svou představu ještě několikrát překopala, zvlášť když jsem zjišťovala, jestli mají být chrpy modré, nebo fialové. Ale konečný výsledek dopadl podle mě skvěle.

A jak to dopadlo?

Dvě vrstvy přírodního lnu a část vnitřní podštívky z bavlněného plástna s modrými kytičkami. Takové to staré krepaté, které už teď moc nikde neseženete. Vzhled je nakonec podobný jako psaníčko. Koberec se vloží doprostřed, přeloží klopami a nakonec se zaváže fialovými šňůrkami.
Horní klopu zdobí výšivka chrpy. To byl pro mě také oříšek, protože jsem s výšivkami začala nedávno a nebyla jsem si úplně jistá, jak dopadne. Ale myslím, že nakonec výsledek nad očekávání.

Přímo obřadní obal

Obal přesně tak, jak Martinku znám. Něco obřadného pro její rituály, něco speciálního pro její s láskou opečovávaný koberec. Hodně ženskosti a jemnosti. A přitom praktický a bez zbytečností ❤
Přeji mu dlouhou životní cestu…

Chceš také takový osobitý obal, přesně pro tebe a přesně na tvůj koberec, nebo jógamatku? Napiš mi