Třezalková láska

Šití obal na jógový kobrec jógamatku
Přírodní obal ze lnu s bavlněnou podšívkou. S vyšitou třezalkou a vášnivě rudým popruhem a zipem. Obal který v sobě skrývá všechny stránky ženy.

Jaké bylo zadání?

Zadání znělo jasně. Nebo vlastně ani moc neznělo. Zadání byl obal na koberec s přírodního materiálu a s kapsičkou.
Indicie, které jsem měla, byl červený koberec (ale naopak vím, že by Domča nechtěla nějaký extravagantní rudý obal, ale spíš něco přirozeného). Na obal jsme se domlouvaly na pobytu ve Svaté Máří, kde byla ústředním tématem třezalka. Tu má také Domča vytetovanou na ruce, takže bylo jasno. A Marťa rozhodla, že tam musí být červený zip (i když to teda pak už zase zapomněla 🙂 ale když už, tak už).

Jak jsem vše zkombinovala?

Takže jak všechno skloubit dohromady? Objevila jsem tenhle krásný nebarvený len s vyšší gramáží a hned jsem věděla, že je to ono. Jak ale dát dohromady žlutou třezalku, červený zip a béžový nevýrazný len? Víte, ona třezalka (jak nás Martinka naučila) mění na podzim svou barvu na červenou a i její olej je červený…
A tak se mi nakonec líbí, jak všechno spolu ladí a současně kontrastuje, podobně jako Domča a jako všechny ženy. Ta nenápadná přírodní je ta pohoda a klid, kterou chceme mít v každodenním životě, když pečujeme o sebe a své blízké. Ta červená je ta naše vášnivost a energie, která z nás vyzařuje. A ta dívčí veselá kytičková je ta hravost, na kterou také nesmíme zapomínat.

Intuice i náhoda

Vždycky se nechávám tak trochu řídit náhodou a intuicí, jako Popelka, tím co mi cvrnkne do nosu. A tak jsem v poslední chvíli, když už jsem chtěla na podšívku použít látku, co jsem měla doma – bílou s modrými kytičkami, dostala tuhle úplně stejnou, ale žlutou s oranžovými kytičkami, která k té třezalce naprosto pasuje. Opravdu to bylo ten stejný den, kdy už jsem chtěla začít stříhat.
Když šiju, nepotřebuju používat jen nové materiály, vlastně ani vůbec neřeším cenu materiálu, jen vybírám, co k sobě ladí a jaké to má vlastnosti. Když najdu něco, co se dá znovu využít, tak jsem jedině ráda. A tak se ke mně náhodou dostala tahle úžasná látka, kterou měla moje babička posledních několik desítek let uloženou ve skříni… Prostě náhody, nebo osud, kdo ví.
Přeji, ať se líbí a ať dlouho plní svůj účel ❤

Chceš také takový osobitý obal, přesně pro tebe a přesně na tvůj koberec, nebo jógamatku? Napiš mi