Zakletá princezna

Šití obal na jógový kobrec jógamatku
Upcyklovaný obal, ze starého lněného ubrusu a starých riflí. Obal se speciálním systémem popruhů na nošení jako batoh na koloběžce.
Zakletá princezna, tak nějak bych asi pojmenovala můj další obal, tentokrát na jógamatku.

Jaké bylo zadání?

Zadání byl jednoduchý obal, který má dva popruhy, aby se dal vozit na koloběžce jako batoh. Bohužel, jak jsem zjistila, neumím dělat věci jednoduše. Nebo spíš nechci. Takže to nakonec z technického hlediska byl asi nejsložitější obal, ale taaaak mě to bavilo 😊

Co že je upcyklovaný obal?

Na počátku byla látka s modrými kytičkami, na kterou jsem náhodou narazila jako na starý ubrus v secondhandu. Od ní se pak odvíjel celý vzhled obalu. Úplně mi to k Anetce sedělo, protože je taky taková na první pohled klučičí, ale ve skutečnosti citlivá a srdečná žena. Takže jsem to chtěla doplnit ještě něčím takovým vyloženě dívčím. A když mi napsala, že by se jí tam ještě hodila kapsa, tak bylo jasno – jeansová kapsa se srdíčkem z mých starých kalhot. Takže se z něj stal vlastně taková upcyklovaný obal – takový co dává nový život starým nepotřebným věcem.

A jak dopadly popruhy?

Popruhy jsou bavlněné (sice nemají tak jasné barvy jako ty z různých poly-něco sloučenin, ale jsou mnohem příjemnější a přírodnější). Tentokrát jsem zvolila stříbrné spony a průchodky, aby barevně ladily. Chtěla jsem udělat popruhy opravdu nastavitelné a pevné. Takže jsem si nakonec užila i spoustu zábavy s kladívkem (pokud to zrovna jde, tak je to zábava, ale když uděláte díru někam, kam nechcete, tak už tolik ne 🙂 ).
S popruhy jsem si vyhrála. Protože jsem chtěla, aby se obal dal nosit nejen svisle. ale i zešikma. A taky aby se co nejméně houpal při jízdě na koloběžce. Takže vznikl posuvný systém popruhů s nastavitelnou délkou, který se dá nosit jak jen si zamanete.
Šití obal na jógový kobrec jógamatku
Moc děkuji, za další výzvu. Doufám, že bude jeho život dlouhý a Anetka spokojená.

Chceš také takový osobitý obal, přesně pro tebe a přesně na tvůj koberec, nebo jógamatku? Napiš mi