Jógová cesta

Individuální vedení k vlastní józe

-> osobně v Brně mezi čtyřma očima

☆ Budeme setkávat po 3 měsíce.

☆ Naučíš se svou sestavu pozic propojenou v jeden řetěz tak, abys ji mohl/a provádět kdykoli a kdekoli právě jsi.

☆ Naučím tě jak uzpůsobovat svou praxi v různé dny a jak využívat poslouchání svého dechu.

☆ Budeme hodně zkoušet a hodně sledovat.

☆ Naučíš se rozhýbat energii, ale umět s ní pracovat i hospodárně, pracovat se svou hlavou. Naučíš se věci, které můžeš aplikovat do svého běžného života.

Jóga pro mě není jen fyzické cvičení. Skrze jógovou praxi a dech pracuji komplexně, protože ve všem vidím spojitost. Tělo, mysl i duše.

Co je součástí?

  • Termín jaro 2024 – poslední místo v Brně (bohužel, někdy v létě se stěhuju, ale stihneme toho spoustu 🙂 )
  • Délka setkávání 3 měsíce
  • 2x týdně
  • Celkem 26 individuálních lekcí
  • Délka lekce obvykle 60-90 min, dle potřeby
  • Čas setkávání dle domluvy (ideálně ráno, ale záleží na domluvě)
  • Místo Brno – Husovice (nebo místo, které vyhovuje tobě s příplatkem)
  • Moje osobní podpora v mezičase (kdykoli budeš mít nějaký dotaz, budeš mít pochyby, nebo třeba jen budeš potřebovat podpořit, můžeš mi napsat).

Přidaná hodnota

Proč si nemáš raději zacvičit jógu online, nebo si zajít někam na lekci?

Jóga, kterou učím pravděpodobně není úplně ta jóga, kterou znáš. Jóga kterou učím je založená na vlastní jógové praxi (tzn. provádíš jógu i samostatně) a jsi vedený/á k tomu, aby ses jí naučil/a.

Tradiční ashtanga jóga pozice úchop

Ty jsi hlavní aktér:

Pozice jsou přidávány postupně ve tvém tempu a jógová série je přizpůsobena tobě. Učíš se jak dýchat, jak praxi provádět, abys ty věděl/a. Učíš se při józe zaměřovat pozornost jen na sebe a dovnitř, ne na lektora. Učíš se jak se sebou pracovat

Je to i tvá iniciativa:

Můžeš se ptát na to, co ti není jasné, co právě vyvstane za otázky. Můžeme společně hledat cestu, která ti vyhovuje. Můžeme upravovat, řešit, zkoušet… Je to jako tvé herní pole. Já do toho budu jen trochu rýpat a ukazovat, kde je možná změna.

Já jako lektor/učitel jsem v roli pozorovatele a průvodce:

Toto ti nedá žádná online lekce a málokterý lektor na skupinové lekci. Na skupinové lekci tě dobrý lektor zvládne sledovat a nabídne ti variace pozic, ale nemůže ti přizpůsobit sestavu a věnovat se ti na úkor ostatních.

To co ale nabízím jako největší přidanou hodnotu je moje schopnost pozorovatele:

Vidím tvůj pohyb, dech, sleduji tě při tvé praxi a vidím jak se vyvíjíš a jak reaguješ. Mohu pracovat konkrétně s tebou a jemně upravovat, přidávat, měnit.

Moje Recenze

S přístupem Katky, jako lektorky ashtanga jógy, jsem velmi spokojena. Jde na ní vidět i cítit, že to, co učí, zaroveň i žije a tento způsob vedení jógy je nejlépe přenesitelný na studenta. Vždy se těším na další společnou lekci.

Eva

S Katkou som mala možnosť absolvovať individuálnu lekciu, ako aj pár Mysore lekcií priamo v Yoga Shale v Brne. A mám veľký záujem zúčastňovať sa oboch foriem lekcií s Katkou aj naďalej. Katka má svojou vlastnou praxou a štúdiom Ashtangy u niekoľkých učiteľov spoznane technické detaily ásan, takže nás vie nasmerovať, upraviť a poradiť prípadné modifikácie. No a čo je dôležitejšie, je to naozaj človek praktizujúci yogu aj mimo podložku. Prúdi z nej ľahkosť, mier, pohoda. Jednoznačne Katku ako učiteľku Ashtanga yogy odporúčam :))

Anna

Katka jako lektorka je skvělá. Hned od začátku mě její hodina zaujala. Začátek byl pro mě těžký hlavně co se hlavy týče, ale s postupem času a díky Katce na to přicházím :). Učím se nebýt takový perfekcionista, vnímat sebe, své tělo a přítomný okamžik. Ještě mě čeká dlouhá cesta a jsem moc ráda a vděčná, že mě na ní bude provázet.

Monika

Je to pro mě vhodné?

Tento druh vedení k józe a předávání je vhodný, pokud se chceš józe opravdu pravidelně věnovat. Pokud budeš chtít alespoň několikrát týdně dělat jógovou praxi i doma (ta trvá od pár minut do cca hodiny). Nebo pokud to chceš alespoň opravdu vyzkoušet. (Dle mých zkušeností nemá smysl něco zkoušet na jedné lekci a pak zase něco jiného, jestli chceš opravdu zkusit jak to na tebe působí a jestli je to pro tebe, je dobré opravdu vydržet alespoň měsíc dva a řídit se metodou.)

Jógová praxe může vypadat u každého velmi různě. Někdo potřebuje metat salta, aby zaměstnal svou hlavu a tělo, někdo potřebuje rozhýbat, někdo potřebuje začínat pozvolna a stavět na pevnějších základech než doposud. To co se naučíš je začít přesně tam kde právě jsi.

Při složitějších začátcích může být mnohem vhodnější tento způsob než skupinové lekce, protože máš individuální přístup, začínáš ihned vše dělat správně a zátěž se přidává postupně.

Ashtanga jóga, kterou používám, je dynamická, ale dokáže být i jemná. Co je právě potřeba. Pracuje nejen s flexibilitou, ale i silou, aby byly v těle v rovnováze. Pracujeme hodně s dechem a pozorností, učíme se poslouchat dech a tím i sebe.

Co ale potřebuješ je otevřená mysl (protože asi nabourám některá tvá přesvědčení), chuť zkoušet a učit se a mít vlastní odhodlání. Budu tě podporovat, ale vlastní práci musíš udělat sám/sama. Stejně jako v životě.

Moje výuka není vhodná v těhotenství. Pokud si nejsi jistý/á, jestli je pro tebe tento kurz vhodný s ohledem na zdravotní stav, nebo máš jiné pochybnosti, napiš mi.

Soukromá lekce tradiční ashtanga jógy

„S jógou je to jako s čištěním zubů, krátkou chvíli každý den je větším přínosem než pořádně jednou za týden.“

Jak říká Dalibor Štědroňský a mně nezbývá než souhlasit.

Co ti zaručím?

Bohužel, asi tě zklamu. Nezaručím ti nic. Vše je na tobě.

Co ti ale můžu slíbit je, že si informace které získáš budou přesně pro tebe a zažiješ na sobě jak se u jógy cítit, abys věděl/a, že ji děláš správně. A hlavně odejdeš s hodnotným nástrojem – svou vlastní jógovou praxí. Tu můžeš využívat i nadále všude, kam tě život zanese. Vzpomenout si na ni v časech horších i lepších. Využívat principy, které se díky ní naučíš.

 

A cena?

Cena celého individuálního kurzu je 15 000 Kč. To je zhruba 570 Kč za jednu individuální lekci včetně mojí podpory i v mezičase. Za 3 měsíce trvání kurzu můžeš upravit svoje návyky, se kterými ti taky mohu poradit (jak se přimět když se ti nechce, kdy praktikovat, jak se stravovat…) a už mít jógovou praxi zažitou dřív než kurz skončí.

Chápu, že to pro tebe může být najednou velká částka, nebo nechceš sypat tolik peněz do něčeho, co neznáš. Můžeš využít následující dvě možnosti:

  • Pokud si nesedneme, tak můžeš po první lekci odejít a celkovou zaplacenou sumu ti vrátím. (Nemusíme si sednout s každým, nebo jen zjistíš, že to není pro tebe a budu ráda, když i ty svoje peníze vložíš do něčeho, co ti opravdu pomůže.)
  • Zaplatit pouze polovinu ceny (7 500 Kč) a zbytek ceny po měsíci doplatit (tj. před 9. lekcí)

V jiných případech peníze nevracím, pouze při zdravotních problémech doložených lékařem, nebo těhotenství (není vhodné podstupovat tento kurz v těhotenství).

Musíš se sám/a rozhodnout, jestli chceš peníze vložit. Udělat krok a stát si za ním, nebo nést důsledky, stejně jako v životě. I já budu do tebe vkládat svou energii a ráda uvidím, jak se posouváš. I proto tě chci cenou motivovat, abys dokončil/a celé 3 měsíce a dalo ti to co nejvíc.

ChceŠ se na něco zeptat?

Něco tě zajímá? Napiš mi na email, nebo sociální sítě. Případně si můžeme zavolat, nebo se spojit přes videohovor.

Můžeš také rovnou vyzkoušet první lekci, setkat se osobně a uvidíš, jestli je to pro tebe. Pokud ne, nemusíš první lekci platit. (Nemusíme si sednout s každým, nebo prostě jen zjistíš, že to není pro tebe a budu ráda, když i ty svoje peníze a energii vložíš do něčeho, co ti opravdu pomůže.)