Kdo jsem?

Těžká otázka.

Věčná studentka, nohama na zemi a hlavou v oblacích.

Jsem holka, slečna, žena, která si užívá život takový jaký právě je.

Vystudovala jsem dvě vysoké školy, technickou a přírodovědnou, ale ani ve vědecké sféře jsem nenašla uspokojení. Teď se snažím dělat věci trochu jinak, podle sebe. Kombinovat moje zájmy a vědomosti a být spokojená tam kde jsem.

Jednodušší, než odpovědět, co mě baví, by asi bylo říct, co mě nebaví. Jezdím na Vespě, lozím do jeskyní, cestuju, šiju, píšu, vařím… Momentálně se věnuju své čerstvě narozené dceři a k tomu podnikám.

Když mi někdo řekne, že něco nejde, tak mě to většinou nakopne k tomu dokázat, že to jde 🙂

Snažím se zlepšovat život sobě i ostatním a naplňovat svůj potenciál. Posouvat svoje hranice do světa, který jsem si dřív ani nedovedla ani představit a to stejné nabízet i ostatním.

Osobní rozvoj mě provází celým mým životem.

Velmi mě baví získávat nové vědomosti, snažit se je pochopit, spojovat je dohromady a předávat je dál. Od studia time managementu, rétoriky, osobnostní typologie, psychologie, přírodních věd, až po sport a pohyb.

Ale až v józe jsem nakonec našla to, co jsem neustále hledala – nástroj na zkrocení mých myšlenek, práci s vlastním tělem a učení se spokojenosti.

Jak jsem začala s ashtangou?

Po tom co jsem nějakou dobu navštěvovala na vedené lekce hatha jógy jsem si říkala, že je přece nějaká cesta, aby byl pokrok rychlejší. Chtěla jsem umět všechny složité asány a všechno se naučit, asi tak jako většina lidí, co s jógou začíná.

Časem jsem ten rychlý pokrok našla, ale v něčem jiném. V práci s vlastní myslí, hledání jemnosti v józe a rozpouštění vlastních myšlenek a představ. To mi dala až ashtanga jóga, ve které už záviselo jen na mém vlastním odhodlání a na tom, jestli jí budu důvěřovat.

Jak jsem se naučila jógu?

Jógu se stále učím od svých učitelů a ze své vlastní jógové praxe. Stejným způsobem jako i já předávám jógu dál.

Absolvovala jsem dva lektorské kurzy u Jaro Páveka (Prakriti, Bratislava), který vyučuje tradiční metodu ashtanga jógy v tradičním provedení, jak ji převzal od svých učitelů. Roky jsem navštěvovala a stále navštěvuji svou skvělou učitelku Martinu Čepovou (Yoga Libra, Znojmo), která mě učila ashtangu od samých začátků a stále na mou praxi dohlíží.

Nejvíce jsem se naučila právě z mé vlastní praxe, ať už na Mysore lekcích, nebo samostatně doma, učením mých žáků a sledováním způsobu výuky mých učitelů.

Jogín ashtanga jóga

Kde mě najdeš?

Ashtanga jógu učím v Brně. Můžeme se domluvit na soukromou lekci, nebo přijď na veřejnou Mysore lekci ve čtvrtek v 7:00.

Pro domluvu, nebo dotazy mi napiš.