Soukromé lekce jógy

Soukromá lekce tradiční ashtanga jógy

Hledáš způsob jak se kontinuálně rozvíjet po fyzické i psychické stránce? Máš odhodlání vzít svůj rozvoj do vlastních rukou? Nemáš příliš volného času, preferuješ osobní přístup, nebo se ti prostě jen nechce navštěvovat veřejné lekce?

Pojď, budeme spolu budovat tvou praxi. Učit se dechu v pozicích i v pohybu, koncentraci a disciplíně. Naučíš se jak praktikovat jógu samostatně a ve svých vlastních variacích. Získáš nástroj pro práci s myslí a rozvoj fyzické kondice.

Vše se naučíš postupně a ve vlastních variacích, takže nezáleží na tvých počátečních schopnostech, ani zdravotním stavu. Jediné co potřebuješ je tvoje snaha a odhodlání.

Napiš mi a domluvíme se konkrétněji.

Co ti může vlastní praxe dát?

Ashtanga jóga je pro mě takový balíček, který se zaměřuje nejen na fyzickou stránku, ale i na tu psychickou a spirituální. Je to ucelená metoda, která dokáže přinést velké životní změny.

Výuka k vlastní praxi je sice zpočátku náročnější, ale co se naučíš už ti nikdo nikdy nevezme. Oproti vedeným lekcím budeš i doma vědět co přesně a jak máš praktikovat. Můžeš si s tím hrát a uzpůsobovat praxi podle aktuálních podmínek.

Benefitem, který vidím na sobě i na svých studentech, je zpevnění a zlepšení držení těla, pomoc od bolesti zad, zmírnění úzkostí, větší sebedůvěra, zlepšení soustředění. Další benefity už tolik viditelné nejsou a musí si je každý sám prožít.
Série pozic tradiční ashtanga jóga
Soukromá lekce tradiční ashtanga jógy

Jak probíhá první lekce?

Pokud s ashtangou nemáš žádné zkušenosti, bude to více povídání, než cvičení. Naučím tě tzv. denní minimum – pozdravy slunci v ashtangovém provedení a tři závěrečné pozice. Je to minimální plnohodnotná praxe, která zabere zhruba 15 minut a můžeš si ji dále opakovat doma.

Pokud tě ashtanga zaujme, budeme každou lekci přidávat několik dalších pozic. Podmínkou pro nové pozice je ale to, že si pamatuješ co jsme dělali doposud. Žádoucí je také vytvoření vlastní domácí praxe (opakování doma).

Zkušenosti mých žáků

S přístupem Katky, jako lektorky ashtanga jógy, jsem velmi spokojena. Jde na ní vidět i cítit, že to, co učí, zaroveň i žije a tento způsob vedení jógy je nejlépe přenesitelný na studenta. Vždy se těším na další společnou lekci.

Eva

Moc se mi líbí, ze jsem se ještě před začátkem samotného cvičení dozvěděla něco o filozofii a historii ashtanga jógy. Taky mi vyhovuje systém postupného přidávání pozic. Cením si především jejích rad a pomoci během samotného praktikování jógy. Takže s výukou jsem velice spokojená.

Romana

Líbí se mi přístup, jemné vedení do pozic a dovysvětlení (proč pohyb provádět tím kterým způsobem, jaký to má v ashtanze teoretický základ apod.) Není to jen o těle a koordinaci pohybů.

Věra

Jak si domluvit soukromou lekci?

Pokud to chceš vyzkoušet soukromou lekci jógy, napiš mi a domluvíme se více konkrétně.

Soukromé lekce mohou probíhat kdekoli v Brně. Je také možné domluvit soukromou lekci i pro více osob současně.

Máš nějaké zdravotní omezení, sníženou flexibilitu, nebo třeba vyšší věk a nejsi si jistý, jestli je jóga pro tebe? Nic z toho není překážkou. Pro všechno se dají najít způsoby jak jógu praktikovat, jóga nejsou jen krkolomné jógové asány. Naopak s mnoha problémy dokáže jóga pomoci. Pokud si přesto nejsi jistý, napiš mi a domluvíme se.

Cena lekce u mě doma (Husovice): 1 000 Kč

Balíček 5 lekcí (vyčerpání během 3 měsíců): 3 500 Kč

Balíček 10 lekcí (vyčerpání během 3 měsíců): 5 000 Kč

Cena soukromé lekce v Yoga Shala Brno:   1 000 Kč (nebo 10 lekcí za 9 000 Kč)

Cena lekce na jiném místě, nebo pro více osob: dohodou

Délka lekce je obvykle 60-90 minut. Na první lekci to bude víc povídání, než “cvičení”. Obsah a délka lekcí jsou  individuální podle potřeb každého.

Balíček lekcí je vhodný když začínáš a chceš si svou praxi dobře zaběhnout už od začátku, stejně tak pokud chceš častější kontakt a věnovat se konkrétnímu problému.

Jógu semnou se můžeš učit také na veřejných Mysore lekcích ve čtvrtek v 7:00.